Radu Teodorel şi-a început activitatea în CNA în 1992. A fost director al Departamentului Licenţe, devenind membru al CNA în 2003. A absolvit Facultatea de Electronică, a făcut specializări în Texas, SUA, şi a lucrat în industria petrolului.
Grigore Zanc a fost profesor de filosofie la Universitatea din Cluj, prefect al judeţului Cluj, Ministru al Culturii şi senator. A publicat peste 200 de articole şi eseuri, cărţi de specialitate, romane şi scenarii radiofonice şi cinematografice.
• Capital.ro: Cum văd politicienii televiziunea și radioul public • Evenimentul zilei: Protest la poarta lui Voiculescu
• Paginademedia.ro: VIDEO. Spotul Realitatea TV “România este a românilor”, reclamat de Consiliul Maghiarilor • Dilemaveche.ro: Publicitarul care-şi face treaba (...)
• Mediafax.ro: CNA a adoptat o nouă decizie privind regimul must carry • Mediafax.ro: CNA amână acordarea unei licenţe televiziunii Digi 24. Unii membri se tem de un monopol al (...)